Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2021 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež, s registrovanou ochrannou známkou. Vlastníkem této ochranné známky, včetně loga, je Městská část Praha 12, která tuto soutěž zorganizovala na svém území již v roce 2007. Od roku 2008 má soutěž celopražský charakter, od roku 2018 Městská část Praha 12 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR soutěž rozšířila za hranice hlavního města a mohou se ji účastnit děti a mládež ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé České republiky a Antifetfest tak získal celorepublikový charakter.

 

Celorepublikové kolo 

 

16. a 17. řijna 2019 v Lomnici nad Popelkou, městě kultury, sportu a příjemného místa pro život

 

Vyhlášení celorepublikového kola Antifetfestu 2019 přivítá kino v Lomnici nad Popelkou, které se po loňské celkové rekonstrukci může pyšnit titulem „Nejmodernější kino   v České republice“.

Úplně poprvé je na území České republiky v kině instalován RGB laserový projektor 4K, který disponuje vysokým dynamickým rozsahem. Systém HDR rozšiřuje možnosti   zobrazení jasu a kontrastu. Nechybí ani pasivní 3D systém DepthQ s jednorázovými polarizačními 3D brýlemi. Obrazovky systému digital signage (digitální zobrazování  filmových   plakátů a upoutávek) jsou umístěny nejenom ve foyer, ale i před kinem.

 

 

Lomnické kino také sází na zvukový systém Dolby Atmos s 3D objektovou technologií pro reprodukci prostorového zvuku (v ČR je aktuálně instalován v 16 kinosálech, z toho    pouze čtyři jsou jednosálovými kiny). Dolby Atmos využívá větší množství kanálů (reproduktorů), které jsou umístěny nejen na stěnách, ale i na stropě. Každý reproduktor    v sále   vytváří samostatný kanál. Zvuk v lomnickém kinosále tedy není v soustavě 5.1, ani 7.1, ale 38.3 a nainstalováno je celkem 42 reproduktorů.

 

 

 

 

Další zajímavostí kina je interiér s motivy z animovaného filmu Alois Nebel (2011), natočeného podle komiksové trilogie místního rodáka, spisovatele Jaroslava Rudiše, a    výtvarníka Jaromíra 99.

Navržené řešení dispozic a interiéru odpovídá požadavku na víceúčelové využití budovy. Slouží nejen jako kino, ale i pro pořádání divadla malých forem, vzdělávacích  přednášek,  kongresů, koncertů, workshopů, besed apod. Jeviště (scéna) je vybavena kompletním ozvučením a scénickým osvětlením. Zvukařské i osvětlovací stanoviště může  být umístěno na jevišti, v promítací kabině i v první nebo poslední řadě kinosálu. Sedačky ve druhé a třetí řadě jsou vybaveny stolečky se sklopným mechanismem. V podlaze  jsou k dispozici zásuvky pro připojení na 230V. Celý objekt je pokryt veřejnou wi-fi sítí. Kapacita sálu je 113 míst.

 

 

Město Lomnice nad Popelkou se rozprostírá na pomezí Českého ráje a Krkonoš přímo v srdci Národního geoparku Český ráj UNESCO. Letovisko a zimní středisko ležící v atraktivní oblasti pod horou Tábor (678 m n. m.) v širokém úvalu říčky Popelky zve návštěvníky k aktivnímu či pasivnímu pobytu. Nejstarší zmínku najdeme v Dalimilově kronice z r. 1232. Na počátku 19. stol. zde započala tradiční výroba proslulých lomnických sucharů, oplatek a kulatek. Město se může pochlubit řadou významných osobností, památek, přírodních krás a mnoha tradičních akcí.

 

 

V současné době nabízí Lomnice nad Popelkou svým návštěvníkům bohaté kulturní a sportovní vyžití (Tylovo divadlo, moderní kino, zámek, městské muzeum a galerie, loutkové divadlo, sportovní hala, zimní stadion, letní stadion, horolezecká stěna, lyžařský areál V Popelkách s volně přístupným vyhlídkovým ochozem na skokanském můstku K70, sportovní letiště, koupaliště ad.).

 

 

Typické pro město a okolí jsou stavby lidové architektury, historické, církevní a kulturní památky. V malebném okolí města lze navštívit díky husté síti turistických tras, lyžařských terénů a cyklotras mnoho zajímavých cílů jako např. Tichánkovu rozhlednu, sezónní informační středisko na hoře Tábor, zříceniny hradů Kumburk a Bradlec či Smetanovu vyhlídku.